Nie poddawać się – czyli czy porażka jest taka straszna ?

Nie poddawać się – czyli czy porażka jest taka straszna ?

Na pewno porażka nie jest czymś przyjemnym i miłym. Nie uszczęśliwia nas i nie raduje naszych serc 🙂 Ale… jakie byłoby życie bez porażki? Nudne, smutne i nie rozwijające. A z czego tu się cieszyć kiedy się straciło pieniądze, rodzinę, czy firmę – prawda? No oczywiście, że to prawda, ale …

To właśnie dzięki porażkom, powstały wspaniale rzeczy na świcie. To dzięki temu, że komuś coś nie wyszło za pierwszym drugim czy 40 razem, wyszło mu potem, albo stworzył coś innego. Każdy kto osiąga jakieś cele, sukces czy stworzył coś  nowego ponosił  porażki. Ale czy się poddał ? No NIE ! To dzięki temu dzisiaj mamy prąd, samoloty, internet, samochody itd.  No przecież to jest oczywiste! Różnica polega na tym, że ludzie którzy osiągają to czego pragną – to tacy, którzy się NIE PODDAWAJ ! Porażka dla nich to po prostu lekcja by zrobić coś lepiej, mądrzej inaczej.

Przeszkody są po to by je pokonać

Jeśli przeczytałeś moją książkę „Ludzie Sukcesu – Dogoń Swoje Marzenia” – to doskonale wiesz jaką drogę przeszłam, oraz poznałeś inne osoby, które przeszły swoją drogę, a osiągnęły swoje sukcesy.

Ludzie Sukcesu – po prostu Nie poddają się ! To nie znaczy, że uparcie, po trupach idą po swoje marzenia i cele – NIE! To znaczy, że wiedzą, że po drodze będą przeszkody, porażki, lekcje. Być może coś nie wyjdzie jak trzeba, coś się zimni, trzeba będzie zrobić to inaczej, pop prosić o pomoc, zmienić projekt, nauczyć się nowych rzeczy. To oznacza, że zmienili taktykę, ale nie cel. zmienili się ludzie i okoliczności, ale nie marzenie.

Oto co powiedział Thomas Edison – „ Naszą największą słabością jest poddawanie się. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest próbowanie po prostu, jeden kolejny raz”

Edison zanim stworzył żarówkę przeprowadził ponad 10.000 prób – czy się poddał ? A Ty po 2 już rezygnujesz ?

Posłuchaj jego słów : „ Nie odniosłem porażki. Po prostu odkryłem 10.000 błędnych rozwiązań”

Nie uznaję niemożliwości – Henry Ford

Jeśli w taki sposób będziesz podchodzić do życia, o wiele przyjemniej będzie ci się żyło, i wciąż zbędziesz wzrastać, gdyż każda porażka , czy wyzwanie w Twoim życiu sprawi, że trzeba będzie się rozwinąć by go obejść, podnieść się i zrobić coś inaczej, lepiej, mądrzej. To często zaprowadzi Cię do innych ludzi, okazji i możliwości.

Nie pooddawaj się ! O tym mowa w jedenastym podcaście.

Podcasty ukazują się dwa razy w tygodniu: poniedziałek i czwartek – możesz je znaleźć również tutaj : Google Podcasts, Anchor, YouTube

Nie poddawać się – czyli czy porażka jest taka straszna ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *