Najlepszy przyjaciel

Najlepszy przyjaciel  ?❤️

Prawie każdy człowiek ma jakiegoś przyjaciela, takiego od serca, z którym zna się już X lat. Ja uważam, że słowo „Przyjaciel„ ma naprawdę duże znaczenie, dlatego prawdziwych przyjaciół mam naprawdę niewielu. Na nich zawsze mogę liczyć, są ze mną i byli w dobrych i złych chwilach, oraz mam do nich zaufanie, a to jest bardzo dla mnie istotne.

Jednak o tym o czym chce Ci dzisiaj powiedzieć jest przyjaciel, z którym będziesz żył do końca swoich dni – ten przyjaciel to TY sam ??

Dlaczego mówię, że przyjaciel? Ponieważ wiele ludzi samego siebie uważa za najgorszego wroga, co więcej, tak siebie traktują sabotując się każdego dnia, zamiast budować swoją wiarę, odwagę i szczerość z samym sobą.

Dziś właśnie o tej szczerości.?

Jestem ze sobą szczera ! Rozmawiam ze sobą jak z najlepszym przyjacielem i otrzymuje najlepsze odpowiedzi. ?Jak to w ogóle brzmi powiesz mi zaraz. Ale zanim to powiesz – posłuchaj…

Opowiem Ci dzisiaj o tym, jak zacząć budować w sobie przyjaciela, który chce dla Ciebie najlepiej – uwierz mi najlepiej! To jesteś Ty sam.

Jednak żeby tego dokonać i być swoim najlepszym przyjacielem ( bo oczywiście możesz być najgorszym dupkiem – podcinając sobie skrzydła, oszukując się cały czas i biczować się za wszystko co zrobisz źle )
– wybór zawsze należy do Ciebie.?

Ja postanowiła się z sobą zaprzyjaźnić i pogadać.
Gadam do siebie często, chodzę po domu i mówię, śpiewam, albo śmieje się sama z siebie. Podobno niewielu ludzi umie się z siebie śmiać, a jest to jednak z lepszych cech człowieka, ponieważ mają wtedy do siebie dystans i lepiej takim ludziom się żyje – więcej o tym przeczytasz i zobaczysz w  filmie TUTAJ

Mówię do siebie o tym co czuje – na głos. Zadaje sobie pytana na głos. Przepraszam za coś i dziękuje również na głos. Dlaczego rozmowa na głos jest tak ważna ?
Dlaczego w ogóle rozmowa z samym sobą jest ważne, a nie z przyjacielem – drugim człowiekiem ?

Ponieważ Tylko zadając sobie pytania na głos, otrzymujesz odpowiedzi ze swojego wnętrza, ze swojej duszy i z serca . Jeśli rozmawiasz z inna osobą i mówisz jej o jakimś zdarzeniu, wątpliwościach czy uczuciach, często ludzie wtedy odgrywają jakieś role, sami czasami nie świadomie, lub nie do końca są szczerzy.

W stosunku do samego siebie możesz być całkowicie szczery, do bólu. Nikt Cię nie widzi, nie słyszy, nie oceni. Co ważniejsze sam w swoich oczach wzrasta Twoja wartość – tego, że się przyznałeś sam przed sobą. Człowiek napełnia się wtedy szacunkiem do siebie i wiarą . To jest wspaniałe – naprawdę imponując uczucie!

Kiedy zaczęłam tego doświadczać, a było to w trudnym momencie mojego życia wymyśliłam ćwiczenia i zaczęłam je stosować. Jedno z nich to praca z lustrem i ćwiczenie które oczyszczą Cię ze wszystkich złych rzeczy, które trzymałeś w sobie i dławiłeś latami. Takie, które zżerają Cię od środka. Płaczesz śmiejesz się i dziękujesz za to że się od tego uwolniłeś. Rewelacja !

Szczerość ze sobą jest mega istotna, nikt nie wie czy mówisz prawdę czy nie – tylko Ty wiesz. Ale jeśli jesteś ze sobą szczery budujesz ze sobą relacje na solidnych fundamentach, czyli zaczynasz wierzyć w siebie, mieć poczucie własnej wartości i stajesz się silniejszy. To przepiękne uczucie, które wznosi Cię wyżej i wyżej.

Rozmowa ze sobą w sposób szczery to fakt, że coś jest, a nie że czegoś nie ma. Bo każde udawanie ze czegoś nie ma zaczyn Cię frustrować i czujesz to jeszcze bardziej. Oszukując siebie obniżasz swoje poczucie własnej wartości . Przyznając się do tych łatwych i trudnych spraw oczyszczasz się z tego czyli wymiatasz cały syf, który gdzieś tam był ciągle zamiatany pod dywan.

Jeśli się czegoś boisz spytaj się siebie – Czego się tak naprawdę boje ? Odpowiedz sobie – oczywiście na głos.?
Co wywołuje ten strach ?
Jak mogę temu zaradzić ?
Co zrobić w tej sprawie ?
Kto mi może pomóc?
Jak będę się czuł kiedy to zrobię?
Co najgorszego może się stać?
Czy przez to moje życie się skończy ? Czy są jakieś inne wyjścia ? itd.

Zadając sobie pytania otrzymujesz fantastyczne odpowiedzi i sam zaczynasz dostrzegać, że tak naprawdę nie jest tak źle i Twoje obawy są bezpodstawne, albo że świat się na tym nie skończy. ?

Kiedy nazywasz sprawy po imieniu strach znika a Ty budujesz się od nowa…. Piękniejszy, silniejszy, odważniejszy, prawdziwy! ??

Ćwiczenia opisane wyżej oraz inne techniki, które opracowałam dla siebie które pomogły zarówno mi, jak i wielu innym osobą, możesz otrzymać i zastosować w kursie online „Jak uwierzyć w Siebie „ – szczegóły TUTAJ

#Uwierz w Siebie
Jesteś lepszy niż myślisz – Jesteś swoim przyjacielem !
Gadaj ze sobą – to najlepsze co możesz zrobić już dziś ! ?
Wygłupiaj się i śmiej z siebie, życie to przygoda ?

Ściskam
Ania ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *