Tanie podróżowanie …

Dwa lata temu leciałam do Australii. Za bilet na dwie osoby (ponieważ leciałam wtedy z moim 3 letnim synkiem), wydałam ponad 7000 zł . Kupowałam  go i tak  w wyszukiwarkach tanich lotów, co w porównaniu z innymi okazjami, było naprawdę tanio. Przesiadkę miałam w Dubaju, więc pomyślałam, że fantastycznie, bo przy okazji zobaczę jeszcze jedno państwo. Cała podróż kosztowała kilkanaście tysięcy złotych, a ja byłam cała szczęśliwa, że wyszło ( jak mi się wydawało)  nie dużo w porównaniu z wycieczką oferowaną przez biura podróży. A teraz wyobraź sobie tą samą podróż do Australii tylko, że oprócz Dubaju lecisz i zwiedzasz jeszcze Singapur, Hong Kong , czy Paryż.

Czy wiesz, że istnieją inne strony, często anglojęzyczne do wyszukiwania lotów? Można je łączyć ze sobą sprawdzają co, gdzie,  jak i za ile. Na przykład  ten sam lot z Warszawy do Nowego Jork,  za który tylko ze znalezionego na XXX serwisie zapłaciłbyś 3100 zł., na innym za taki sam lot  z przesiadką, np. w Paryżu czy Madrycie, zapłacisz 1700 zł w dwie strony. Czy to nie wspaniałe wiedzieć, że istnieje coś takiego? Uważam, że tak! Masz w kieszeni dodatkowe 1400 zł na wykorzystanie, zwiedzanie, zakupy czy nocleg.

Zobacz na przykład na ten lot do Australii!  Za 829 zł Można?

A co z opcją All inclusive? Proszę bardzo, chcesz mieć coś takiego, nic nie stoi na przeszkodzie, ponieważ sam możesz znaleźć sobie hotel jeśli takowy chcesz,  4 czy 5 gwiazdkowy, który będzie odpowiadał Twoim standardom. Jeśli jedziesz natomiast na wakacje tylko po to, by leżeć do góry brzuchem i pić piwo, to rzeczywiście, może lepiej jak kupisz sobie wczasy  z biura podróży i zdasz się na nich. Masz zapewniony nocleg, jedzenie i tyle.. No właśnie tyle.. a co poza tym? Czy nie fajnie byłoby gdzieś pojechać, coś wartościowego i pięknego zobaczyć? Jesteś wolny.. robisz to co chcesz, kiedy chcesz. Jesz kiedy masz ochotę, śpisz i zwiedzasz. Nie namawiam Cię do rezygnowania z tego co miałeś, czy doświadczyłeś, namawiam Cię do spróbowania czegoś innego.

Gdybym wtedy znała te wszystkie wskazówki, które Grzegorz zawarł w swoim poradniku „Dlaczego Jeszcze Nie Podróżujesz?”, na pewno ta podróż nie kosztowałaby  tyle pieniędzy, a jeśli już, to za tą samą kwotę, zwiedziłabym nie tylko dwa państwa, ale jeszcze dodatkowo inne.

Zachwyciłam się tym na tyle, że było to dla mnie koniecznością podzielenia się tym z Wami, ponieważ teraz wiem, że wszystko mam pod ręką właśnie TUTAJ , i że w każdej chwili nie muszę wpisywać w wyszukiwarkę dwudziestu stron i szukać całymi dniami ofert, tylko wystarczy że otworze poradnik, szukam tego czego chcę i wszystkie strony mam gotowe (również te, o których nie masz pojęcia), nie tylko na polskich stronach, co daje dużą łatwość w szukaniu i sprawdzaniu cen. Ponadto jestem teraz świadoma faktu, że mogę lecąc gdziekolwiek, mam możliwość:

  • Wybrania  noclegu takiego jakiego chcę. Wynajęcie pokoju, mieszkania, apartamentu na dachu, hotelu, czy domku na drzewie .
  • Internetu  na całym świecie za 20 zł
  • Wypożyczenia samochodu ( za kilka ) dosłownie kilka złotych za dzień
  • Wiem, co zrobić gdy np. zapodzieję paszport, zgubię kartę, albo zabraknie mi pieniędzy w obcym kraju.

Wszystko to możesz znaleźć w jednym miejscu. Ważne jest, jakim dysponujesz budżetem i czego oczekujesz. Dodatkowo korzystając z  poradnika „Dlaczego  Jeszcze Nie podróżujesz?”    dostałam zniżkę na moją pierwsza podróż w kwocie 150 zł. Możesz i Ty ją wykorzystać zarówno w Polsce, Europie czy na świecie.

Podróżowanie z dziećmi to kolejny temat do rozmów. Pewnie napisze o tym osobny artykuł jak to robić i jak ja podróżuje, ponieważ wyprawa na drugi koniec świata z 3 letnim chłopcem co dla niektórych nie była normalna w ich odczuciu. W moim była niesamowita przygodą, zarówno dla mnie jak i dla mojego syna. Dzisiaj Alex wspominając wyprawę do Australii, pamięta niektóre zdarzenia i wątki. Więc co za kłopot podróżować z dziećmi? Uważam, że żaden. A raczej, jest to dla nich piękną lekcją i uczą się więcej zwiedzając świat, niż w szkolnej  ławce czy bawiąc się na dywanie w przedszkolu. W poradniku „Dlaczego Jeszcze Nie Podróżujesz ?”Grzegorz wspomniał o dzieciach i o tym , że przecież jeśli chcesz to możesz zrobić tak, by  je zabrać, tym bardziej, że właśnie poprzez to, co tam dostajesz masz wybór z czego korzystasz, jak lecisz, gdzie śpisz i co robisz podczas podróży. Możesz  na przykład skorzystać z animatorów czasu wolnego dla swoich pociech. Wiec jeśli masz dzieci, nie zastanawiaj się czy jest to coś dla nich, ponieważ nie wiesz jak wiele ich to nauczy, co wniesie do ich świadomości i co przeżyją wspaniałego. Pamiętaj, że wspomnień, nie da się kupić za żadne pieniądze, a czas spędzony wraz z najbliższymi, robiąc to co się chce i gdzie chce, jest najpiękniejszym przeżyciem… Podróżuj… zacznij już dziś, wakacje czekają i świat stoi otworem. Pora ruszać na jego podbój!

Poradnik , który pozwoli Ci zaoszczędzić czas i pieniądze, o którym mowa jest dostępny TUTAJ  ===> „Dlaczego Jeszcze Nie Podróżujesz?”

Do usłyszenia

Ania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *