JAKIE CECHY MAJĄ TOKSYCZNI LUDZIE, JAK SIĘ ZACHOWUJĄ, KIM SĄ

TOKSYCZNI LUDZIE

JAKIE CECHY MAJĄ TOKSYCZNI LUDZIE, JAK SIĘ ZACHOWUJĄ, KIM SĄ
ANNA ANTONIAK PODCAST, BLOG

Dobry temat 🙂 Toksyny nie są dobre, uciekam od nich i szybko kończę relacje gdy spotykam toksycznych ludzi. Uprzykrzają nam życie, wiecznie niezadowoleni., wszystko jest złe, nie dobre, negatywne. Świat jest zły, mąż, żona, państwo, Bóg, książki, dzieci… O jeny – naprawdę ?

Jeśli mamy takich ludzi wokół siebie, ciężko jest iść nam do przodu, gdyż zawsze trzymają Cię i ciągną w dół. Wysysają energię, są jak szkodniki, które zatruwają życie. Ja jestem energetyczną osobą i czuję od innych osób, coś dobrego, albo złego. Kiedyś również to czułam, lecz nie wierzyłam w to, jakieś przeczucia. Dziś umiejętnie wsłuchuje się w siebie i moje serce, gdyż zawsze mówi mi prawdę.

Czy miałeś kiedyś tak, że spotykasz kogoś na swoje drodze, czujesz, że coś Cię do danej osoby ciągnie, macie takie same wibracje, czujesz coś dobrego? Bywa również odwrotnie, od razu czujesz hamulec, taki dystans, coś Ci mówi, że jest coś nie tak, a Ty nie wiesz co. Często to bagatelizujemy, a potem wychodzi szydło z worka i myślisz – „ Kurczę a coś mi mówiło, że jest nie tak z tą osobą, coś mi podpowiadało. ” Miałeś takie doświadczenie? Jeśli tak to wiesz o czym mówię i wiesz, że to prawda 🙂

Otaczaj się ludźmi, którzy ciągną Cię w górę

Dlatego to jakimi ludźmi się otaczamy jest tak ważne – BARDZO WAŻNE! Proponuje Ci jedno ćwiczenie, które po przesłuchaniu tego podcastu możesz zrobić, by zobaczyć jakich ludzi masz wokół siebie.

Weź kartkę papieru i wypisz 5 osób z którymi najczęściej przebywasz. Mama, tata, współmałżonek, przyjaciel, osoba z pracy  też się do tego zaliczają. Następnie wypisz przy każdej z tych osób liczbę od 1- 10, gdzie 1 jest to osoba która jest mocno negatywna, toksyczna, narzekająca itd. ( posłuchaj o tym w podcaście i zobaczy czym się charakteryzują tacy ludzie), 10 jest to osoba, która dodaje Ci skrzydeł, przy niej zawsze masz energię, napędza Cię, motywuje, wierzy w Ciebie i chce jak najlepiej. Oczywiście możesz dodać liczby 3, 5, 7 w zależności od tego jak oceniasz dana osobę. Przypatrz się tym wynikom i zobacz jakimi ludźmi się otaczasz 🙂

Toksyczni ludzie – ćwiczenie

Jak poszło ? Kto jest toksycznym ogniwem w Twoim życiu ?

I co z tym zamierzasz zrobić ?

Polecam przesłuchać również podcast – Toksyczny partner, oraz Toksyczni ludzie w pracy. A potem zacząć zmieniać siebie jeśli jesteś z nieodpowiednimi ludźmi, by zmienić towarzystwo. Wpierw jednak zacznij pracować nad sobą – polecam kurs online – Uwierz w Siebie, który jeśli go przejdziesz zrozumiesz wiele rzeczy związanych z ludźmi, nauczysz się wiary, akceptacji, miłości do siebie, a tym samym zaczniesz zmieniać i przyciągać do siebie innych ludzi, zostawiając tych którzy nie są odpowiedni dla Ciebie, Twojego rozwoju i życia.

Nie jest łatwo zmienić towarzystwo, gdy sami nie wiemy jak to zrobić i nie mamy wiary w siebie. Chcemy mieć kogoś obok, jesteśmy przecież stworzeni by żyć z innymi. Tylko wiesz…

Czasami warto zostawić tych, którzy nie podzielają Twojego patrzenia na świat, by znaleźć takich ludzi, których oczy widzą to samo co Ty.

Czasami warto zostawić tych, którzy nie podzielają Twojego patrzenia na świat, by znaleźć takich ludzi, których oczy widzą to samo co Ty.

Jeśli będą chcieli dogonią Cię, jeśli nie, spotykasz takich ludzi, którzy wejdą do Twojego życia i zostaną … Tego Ci życzę … Ania

Podcast przesłuchasz tutaj:

Toksyczni ludzie

Podcasty możesz również słuchać na aplikacji do słuchania podcastów takich jak Googole Podcast, Anchor, oraz posłuchać jeśli wolisz na YouTube.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *