Jak to jest z tym Twoim życiem?

Jak to jest z tym Twoim życiem

Żyjemy uważając że życie ma nam coś dać, zamiast sami wnieść w nie życie. Niektórzy nie żyją przez całe życie, wciąż żyjąc przeszłością, życiem innych, lub tym co może być ( najczęściej negatywne), zapominając że życie jest TU I TERAZ.

Coraz więcej ludzi żyje online: świat wirtualny jest dla nich ich prawdziwym światem i tam szukają przyjaciół, miłości, kolejnego like czy serduszka, kiedy ich serce i dusza płacze z samotności.

Wiele dzieci od najmłodszych lat siedzi za ekranem TV, komputera i telefonu, ucząc się zabijania, bicia, braku empatii i tego że wszystko można – bo przecież w grze, tak jest. Rodzicu – obudź się !

Zapominamy że życie jest tutaj i teraz, nie potrafimy się wyłączyć, przestać zaglądać w telefon i oglądać wciąż innych, a tym samym nasza samoocena wciąż spada.

Pracujemy coraz więcej, bombardowani reklamami, szybkimi pożyczkami, wakacjami od ręki i pięknym światem ( tylko wirtualnym ), zapominając o wartościach jak zdrowie, rodzina, miłość, przyjaźń, empatia, dobry gest, uśmiech.

Nie umiemy odpoczywać, objadając się przy telewizorze, popijając piwo i chipsy, zamiast wyjąć na świeże powietrze, iść do lasu, na rower, spacer, pobawić się z dziećmi lub psem.

Wrzucamy w siebie śmieciowe, wysoko przetworzone jedzenie, pijemy napoje wysokoenergetyczne, które szkodzą zdrowiu. Wlewamy w siebie litry alkoholu, zatruwamy się dymem z papierosów, narkotykami. Jemy tony cukru w słodyczach i innych przetworzonych produktach, gdzie dobrze wiadomo, że to „biała śmierć”.

Objadamy się mięsem, które już nie jest mięsem, ale naszprycowanym antybiotykami, chemią i bólem cierpiących zwierząt, by było taniej i szybciej. Dajemy dzieciom paróweczki, gdzie dobrze wiadomo, że to największe gówno z odpadków mięsnych doprawione chemicznym rzeczami. Mało owoców i warzyw, wszystko na już, na szybko na teraz.

Jesteś tym co jesz

Mamy prawo popełnić wiele błędów, oprócz jednego…

A skoro jesz źle, karmisz się strachem z TV i Internetu, stajesz się negatywnym, nie wierzącym w siebie i ponurym człowiekiem.

I mija dzień za dniem i rok za rokiem …
Twoje ciało mówi że wystarczy i dalej już nie może, zaczyna chorować, wtedy sięgasz po chemiczne tabletki, które w co drugiej reklamie krzyczą do Ciebie z telewizora – Weź pigułkę, weź pigułkę.

Tabletki zaleczają na chwile, a Ty nie poprzestajesz na tym, bo przecież lekarz wie co zrobić. Mijają dni i czujesz się coraz gorzej, fizycznie i psychicznie.

Operacja, leki, chemia, zły stan zdrowotny i emocjonalny, Wtedy zaczynasz zwalać na innych; to przez rząd, przez mamę, przez żonę, przez…

Zaczynasz mieć poczucie niesprawiedliwości i mówić że życie jest ciężkie, a świat zepsuty. Ty taki biedny …

Ale czy sam dałeś sobie szansę na dobre zdrowie, życie, szczęście, miłość, radość, rozwój i uśmiech ?

Ceń to co masz

Czy chciałeś to zmienić, kiedy życie dawało Ci znak ?

A może to jest dobry czas …?

Życie jest sumą wszystkich Twoich wyborów

Masz jedno życie, więc może warto być w tym życiu szczęśliwym człowiekiem ?

Tego Ci życzę…?

Jeśli chcesz naprawdę coś zmienić warto przeczytać inspirującą książkę? Ludzie Sukcesu – Dogoń Swoje Marzenia „

Skorzystać z kursu online, „Uwierz w Siebie” który zapoczątkuje w Twoim życiu pozytywne zmiany

Posłuchaj również podcastu;
?Kłamstwa, którymi nas karmią, ?Matrix to nie film, to rzeczywistość , ?Bieda umysłowa

Wierzę, że być może to otworzyć Ci troszkę oczy, uszy i serce …

#Działaj ? Zawsze jest dobry czas by coś zmienić i być szczęśliwym i dobrym człowiekiem…Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *